taka jaką jestem: wyszywająca, pracująca, z kremem 30+, ale bez kompleksów ...zresztą nie wiem czy cała - zidentyfikować jest się trudno. Jak to z Kobitami.

Needlepoint

piątek, 09 kwietnia 2010

tym razem needlepointowego :)

Wiecie że życie składa się z całej masy splotów okoliczności? Ktoś wymyślił nasze historie długo przed nami i tylko poprowadził nasze ścieżki aby się spotkały?

Tak umawiałyśmy się z Yen na spotkanie że na drodze stanęła nam Madziula. To już było nas trzy. Co trzy głowy to nie dwie, to dokoptowałyśmy czwartą. I tak powstało COŚ tak mystery, że dopiero teraz się pokazujemy.

*

Niniejszym chciałybyśmy zaprosić Was na nową stronę /blog/ poświęconą needlepointowi, a zainspirowaną zabawą SAL Stitch of the Month.

Całość można śledzić na stronie stowarzyszenia American Needlework Guild a tegoroczny projekt jest autorstwa Sue Reed.

Docelowo blog ma gromadzić osoby zainteresowane needlepointem w każdej postaci. Rozpoczęta zabawa ma służyć poznaniu techniki, ściegów, rodzajów nici, tkanin i akcesoriów. Jak sobie ułatwiać pracę, jak nie utrudniać, jak czasem nie warto iść na skróty bo potem trzeba pruć. Jak sobie radzić przy naszym ubogim polskim rynku pasmanteryjnym i jak to robią inni.

Ideą bloga jest, że kilka osób wyszywa ten sam projekt. Na początek, wybrałyśmy coś co nas zaciekawiło. Mamy już pomysły na następne zabawy, ale czekamy na Was, bo to ma być nie tylko nasz ale i Wasz blog.

Zachęcamy nie tylko do uczestnictwa w zabawie ale i do współtworzenia bloga! Chciałybyśmy, aby nabrał charakteru prawdziwego SAL-a, gdzie poza naszą trójcą prace i postępy prezentować będą również inne uczestniczki/uczestnicy zabawy.

Zapraszamy do odwiedzin i konstruktywnych uwag :)

http://polskineedlepoint.blogspot.com/Polski Needlepoint


Cudny bannerek jest zasługą AnnMargaret :)

 

Yenulka & Madziula & Aploch

*


Od siebie dodam że zbudowanie tego co już jest na blogu sprawiło nam wiele przyjemności i a im dalej w las tym bardziej zabawa jest porywająca :)))


niedziela, 06 września 2009

Wczorajszy dzień dla samplera był stracony całkowiecie: nie postawiłam na nim ani jednego krzyżyka. Jednak jak życie pokazuje również i ta sytuacja nie jest wyjątkiem i jak zawsze jest jakieś ALE. Sampler leży i czeka na dzisiaj, za to ja mam skończoną zaległą mysz w naszej zabawie Round Robin.

 

Mysz na kalendarzu Gosijg

 

Mysz się ciągnęła nieco, dopóki nie zmieniłam igły na cieniutką 28. Wtedy poczułam przyjemność z wyszywania, nawet pomimo tego iż krzyżyki na kalendarzu wyszywałam w odwrotną stronę niż jestem przyzwyczajona.

Wieczorem nie miałam ochoty na sampler (jak to możliwe?!) i w głowie siedział mi tylko schemat needlepointa wypatrzony na blogu u Abulinki. Tak mi utkwiły w głowie serduszka Hyacinth Hearts Brooch zaprojektowane przez Susan Albury że nie mogłam się ich pozbyć i niemal nękały mnie we śnie. Nie dlatego że jestem fanką serc! Wręcz przeciwnie! Ale schemat wydawał mi się taki matematyczny że musiałam sprawdzić jak układa się nić, jak się liczy, jak ze ściegu wyłania się nie krzyżyk ale drastycznie inny kształt.... I mam.  Mam i ja swój pierwszy needlepoint samplerek.

 

Mój pierwszy Needlepoint

Serduszka zrobiłam cieniowanym Anchorem 1318, wypełnienie gładkim Anchorem 6 a ramówkę Rayonem DMC nr 30754. Ramkę nieco zmodyfikowałam i na rogach wyszyłam kwadraty zamiast konyunułowania ściegu z prostego boku. Wg mnie tak wygląda lepiej.

Na dodatek nie wyszywałam koralików, przewidzianych w oryginale. Chociaż miałam pasujące kształtem i kolorem, za nic mi nie pasowały jak już je położyłam na hafcie. Zaburzały jego kształt i strukturę. I dałam sobie spokój. Mam sówj wkład w moją pracę.

Poniżej jeszcze zdjęcia uzyskanych wypukłości:

Mój pierwszy Needlepoint

 

I wiecie co? Jestem PEWNA że będę musiała w kalendarzu swoich prac umieścić również te needlepointowe.  Plan na kolejną już mam. Teraz do realizacji przygotowań a zacznę ją robić po samplerze :)

No tak mi się podoba że pokażę Wam jeszcze jedno zdjęcie, a co:

Mój pierwszy Needlepoint

 


O autorze
Zakładki:
Krzyżykowe blogi obcojęzyczne
Krzyżykowe blogi polskie
Needlepoint
Nieco inne miejsca
Podręczne sznurki & kursy
Projektanci
Smakowe linki
Szablony
Zabawy grupowe
Zakupy